Pierwsza kontrola pojazdu młodego kierowcy

Młodzi kierowcy to osoby niestety, ale bez doświadczenia. To osoby, które muszą dopiero nauczyć się odpowiedniego zachowania na ulicy, dzięki czemu będzie można śmiało powiedzieć, że są dobrymi kierowcami. Wiele sytuacji w ich życiu zdarzy się „pierwszy raz”. Tak będzie również w przypadku, kiedy dojdzie do pierwszej kontroli pojazdu takiego kierowcy. O czym wtedy każda osoba od niedawna posiadająca prawo jazdy powinna pamiętać?

Spokój i opanowanie

Jeżeli to policja dokonuje stosownej kontroli, to liczy się spokój i opanowanie. W dzisiejszych czasach musimy liczyć się z tzw.wyrywkową kontrolą samochodów. Nawet, jeżeli nic nie przeskrobaliście, to policja ma prawo zatrzymać Was do kontroli. Jeżeli jesteście pewni tego, że mieliście odpowiednio zapięte pasy, na pewno nie przekroczyliście prędkości, to ze spokojem okażcie dokumenty. Nawet, gdybyście mieli przez to spóźnić się do pracy, to lepiej z władzą nie dyskutować.

Awaryjna sytuacja

Czasem wielu młodych kierowców może nie zdawać sobie sprawy, że porusza się uszkodzonym autem. W tym właśnie pomagają takie wyrywkowe kontrole. Bystre oko doświadczonego policjanta jest w stanie zauważyć nawet mała usterkę. Dlatego czasem warto posłuchać, jeżeli ktoś powie, że rura Wam się urwała lub zawieszenie Wam coś dziwnie stuka. Są to oczywiście przykłady, ale z takimi właśnie kontrolami może spotkać się młody kierowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *