Monitoring oparty na urządzeniach IP Dahua

Jeżeli szukasz funkcjonalnego i trwałego sprzętu służącego do monitoringu wizyjnego mającego zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, kamery Dahua świetnie sprawdzą się jako przedmiot twojego wyboru.

Kamery Dahua działają w oparciu o system analogowy lub systemy IP. Kamery Dahua analogowe są wykorzystywane do dzisiaj jako element profesjonalnych systemów monitoringu wizyjnego przez użytkowników będących instytucjami publicznymi, przedsiębiorstwami itp. Kamery Dahua działające w oparciu o moduł Wi-Fi oprócz odbiorców wymienionych powyżej znajdują również użytkowników pośród właścicieli mieszkań i domów. Często korzystają też z nich prywatni przedsiębiorcy wykorzystując je do monitoringu biur, miejsc parkingowych itp.

Kamery Dahua – parametry

Kamery Dahua różnią się od siebie parametrami w zależności od tego gdzie są stosowane. Kamery Dahua przeznaczone do użytku zewnętrznego cechuje solidne wykonanie i mocna obudowa. Sprzęt jest odporny na działanie deszczu, śniegu, mrozu oraz wysokich temperatur. Często posiada również dużą odpornośc na działania wandali. Poza tym to wciąż doskonały przesył obrazu, możliwość śledzenia obrazu nawet do 30 metrów.

Kamery Dahua przeznaczone do użytku poza budynkami posiadają odpowiednio filtr podczerwieni, diody doświetlające, które zapewniają wyraźny obraz w ciemności lub niekorzystnej ekspozycji. Kamery Dahua przeznaczone do użytku wewnętrznego to estetyka i nowoczesny design. Kompletną specyfikację poszczególnych modeli można sprawdzić między innymi na: https://www.eltrox.pl/kamera-hdcvi-dahua-hac-hfw2802t-a-i8-0360b.html.Wiele kamer tego typu działa w oparciu o dodatkowe funkcje dające użytkownikom możliwość korzystania z nich nie tylko jako urządzeń służących do przesyłu obrazu. Np. dwukierunkowy przesył dźwięku pozwala wykorzystywać kamery Dahua jako nianię. Funkcja niani daje możliwość przesyłu obrazu i dźwięku z pokoju dziecka. Rodzice mogą wtedy zająć się swoimi sprawami, a dziecko pozostaje bezpieczne “pod okiem” kamery. Kamery Dahua często wykorzystywane są jako interkom, co ułatwia komunikację w obrębie domu lub mieszkania. 

Kamery Dahua – montaż i instalacja

Wykorzystanie modułu Wi-Fi daje możliwość konfiguracji działania kamery Dahua dzięki darmowej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym (tablet, telefon komórkowy). Wystarczy połączyć aplikację z kamerą. Aplikacja pozwala śledzić obraz rejestrowany przez kamerę z dowolnego miejsca na świecie. 

Montaż kamery jest prosty i nie wymaga udziału osób trzecich. Opakowanie zawiera instrukcję oraz niezbędne do montażu elementy, które pozwolą na jego przeprowadzenie nawet użytkownikom, którzy nigdy wcześniej tego nie robili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *