Jak kupić używany motocykl? Co mieć na uwadze?

Na zakup używanego pojazdu decyduje się wielu miłośników jazdy motocyklem. Przemawiają za tym przede wszystkim względy finansowe. Poza tym na motoryzacyjnym rynku wtórnym nie brakuje atrakcyjnych ofert. Jak zatem dokonać mądrego wyboru, którego się później nie będzie żałować?

Zakup używanego motocykla – co na początek?

Przymierzając się do zakupu motocykla z drugiej ręki, należy się zastanowić nad paroma kwestiami związanymi z jego przeznaczeniem. Inny pojazd jest potrzebny do jazdy po mieście, a inny w dłuższe trasy. Jeszcze innym sprzętem są zainteresowane osoby preferujące sportową, dynamiczną jazdę. Oprócz tego warto także zasięgnąć informacji na temat wad fabrycznych i usterek zdarzających się najczęściej w przypadku konkretnego modelu. Niezwykle ważna w tym kontekście jest też dostępność części zamiennych – od tego w dużym stopniu zależy to, czy motocykle używane będą kosztowne w utrzymaniu. Najbardziej opłaca się postawić na popularny motocykl. Honda to jedna z ulubionych marek motocyklistów dająca gwarancję, że z dostępem do niezbędnych komponentów nie będzie większego problemu.

Zakup używanego motocykla – oględziny i jazda próbna

Znając własne oczekiwania i możliwości finansowe, łatwiej jest analizować ogłoszenia sprzedawców oferujących motocykle używane. Warszawa to doskonały przykład, gdzie opcji do wyboru jest naprawdę mnóstwo, a pojazd można nabyć nie tylko od osoby prywatnej, ale także w salonie takim jak np. Honda Plaza. W trakcie spotkania ze sprzedawcą należy zapoznać się z dokumentacją motocykla. Oględziny powinny obejmować m.in. stan lakieru, kondycję elementów plastikowych, tłumiki, ramę, lagi, hamulce itp. Mówiąc wprost – trzeba przyjrzeć się praktycznie każdemu elementowi. Na oględziny warto wybrać się z kimś, kto w tego typu tematach ma sporą wiedzę i doświadczenie – zwłaszcza gdy w rachubę wchodzi zakup pierwszego używanego motocykla. Oczywiście trzeba także wybrać się na jazdę próbną, która pozwoli wychwycić ewentualne niedociągnięcia niewidoczne dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *