Jak dobrze kupić używane auto osobowe?

Zakup samochodu osobowego z drugiej ręki to rozwiązanie, na które decyduje się spora część polskich kierowców. W ten sposób można dużo zaoszczędzić, a poza tym na rynku wtórnym nie brakuje atrakcyjnych ofert. O czym warto pamiętać, aby nabytek okazał się strzałem w dziesiątkę?

Używane auto – tylko z zaufanego źródła!

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek, należy postawić na sprawdzone źródło. Może to być cieszący się zaufaniem znajomy lub doświadczony salon. Ford czy inna marka – to ma oczywiście znaczenie, niemniej jeśli sprzedawca jest w porządku, nie trzeba martwić się o to, czy pojazd ma jakieś usterki i czy podzespoły nie nadają się wyłącznie do wymiany.

Używane auto – poznaj, zanim kupisz!

Eksperci z salonu Autoplaza radzą, aby przed zakupem samochodu zapoznać się z informacjami na jego temat. Chodzi tutaj o najczęstsze usterki czy typowe dla danego modelu wady fabryczne. Tego typu wiedzę można czerpać m.in. z branżowych portali czy forów internetowych poświęconych motoryzacji. Warto przy tej okazji pamiętać także o tym, że poszczególne modele aut, np. Ford Mondeo, są produkowane w różnych wersjach, jeśli chodzi o jednostki napędowe – jedne są mniej, inne bardziej udane.

Używane auto – określ własne potrzeby i ustal budżet!

Ciężko znaleźć odpowiedni samochód używany, jeżeli się nie wie, czego tak naprawdę się szuka. W tym kontekście liczą się odpowiedzi na kilka ważnych pytań. W jakich warunkach będzie eksploatowany samochód? Kto będzie z niego korzystał? Ma to być typowe auto rodzinne czy raczej dla singla? Jakie są indywidualne preferencje dotyczące marek i konkretnych modeli? Pozostaje też kwestia budżetu – każdy powinien brać poprawkę na swoje możliwości finansowe, niemniej zawsze lepiej liczyć się z tym, że może trafić się znakomita okazja, do której trzeba trochę dopłacić. Znając oczekiwania względem samochodu, łatwiej jest dokonać selekcji ogłoszeń i przeprowadzić oględziny połączone z jazdą próbną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *