Zasady kupowania używanych motocykli

Z pewnością największą zaletą kupowania używanych motocykli jest to, że za o wiele mniejszą kwotę można kupić jednoślad z najwyższej półki, znanej marki, z doskonałymi parametrami technicznymi. Jednak kupno używanego motocyklu jest ryzykowne, zwłaszcza jeśli nie wiemy, na jakie kwestie w takim wypadku należy zwrócić największą uwagę. Sprawdźmy, co powinno nas interesować?

Najważniejsze zasady kupowania używanych motocykli

Na rynku dostępny jest szeroki wybór jednośladów, są to zarówno motocykle nowe, jak i motocykle używane. Warszawa jest miastem, w którym w wielu miejscach można kupić takie motory.

  1. Nie czekaj na wyprzedaże

Złotą zasadą dla kupujących używane pojazdy powinno być to, aby nie czekać na promocje posezonowe. O ile na nowe motocykle są one organizowane regularnie, o tyle na motocykle używane już nie. Jeśli sprzedający ma maszyny w naprawdę dobrym stanie, to nie będą one w ogóle przeceniane, a będą utrzymywać cenę niezależnie od pory roku.

  1. Kupuj od sprawdzonych sprzedawców

Najlepiej kupować motocykle używane w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy innym mieście od sprawdzonych sprzedawców, którzy mają wieloletnie doświadczenie i cieszą się renomą w branży. Lepiej kupić droższy motocykl od godnego zaufania sprzedawcy, który może przedstawić dokumenty potwierdzające jego stan techniczny i sytuację prawną, niż tańszy motocykl od nieznanego, budzącego wątpliwości sprzedającego.

  1. Nie kupuj motocykli używanych z krajów o wilgotnym klimacie

Czasem wyraźnie widoczne są różnice w cenach używanych motocykli pochodzących z rodzimego rynku, Niemiec, Francji czy Hiszpanii, a z Holandii czy Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, powodem różnicy w cenie może być to, że tańszy motocykl wykorzystywany był w kraju o wilgotnym, morskim klimacie. Kupujący takie motory muszą się liczyć z tym, że jego elementy z pewnością będą miały ślady oddziaływania specyficznych warunków atmosferycznych. Nawet jeśli przed sprzedażą zostały one zlikwidowane, to z czasem i tak się pojawią.

  1. Oceń realny stan motocykla przed zakupem

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że przed zakupem używanego motocykla warto poznać jego stan techniczny. Czasem lepiej zainwestować w wynajęcie eksperta – mechanika, który obejrzy jednoślad, niż kupować przysłowiowego „kota w worku”.

https://www.hondaplaza.pl/pl/motocykle.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *