Ulubione marki samochodów Polaków.

Niemal wszyscy Polacy jeżdżą obecnie samochodami. Niektórzy z nas posiadają nawet kilka aut, nie wspominając już o pojazdach służbowych. Mieszkańcy naszego kraju najchętniej kupują marki niemieckie. Samochód przeciętnego Kowalskiego przekracza 10 lat.

Polacy najczęściej kupują niemieckie samochody

Najnowsze badania rynku motoryzacyjnego bardzo wyraźnie wskazują, że Polacy najchętniej kupują pojazdy wyprodukowane za naszą zachodnią granicą. Wszyscy doskonale znamy niemiecką jakość, a także solidność. W większości przypadków są to samochody używane, a króluje wśród nich Volkswagen. Chętnie kupujemy też średniej klasy Mercedesy i Ople. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, który ma być przeznaczony na zakup pojazdu. Średni wiek samochodów w Polsce przekracza 10 lat, jednak auta z Niemiec, mimo upływu lat, mogą pochwalić się świetnym stanem technicznym. Obecnie coraz częściej kupujemy nowe samochody, których cena nie przekracza 70 tysięcy złotych.

Japońskie auta cieszą się dużym zainteresowaniem

W naszym kraju panuje przekonanie, że najlepsze samochody są produkcji niemieckiej lub japońskiej. Wielu ludzi wręcz kłoci się o lepszą jakość. Pojazdy wyprodukowane w Japonii znane są z niezawodnych silników. Polacy bardzo chętnie kupują nowe Toyoty, czy też mazdy. Bardzo dużo miłośników ma także Honda, która może pochwalić się najlepszym silnikiem diesla na rynku. Coraz lepiej sprzedają się również samochody koreańskie, a wśród nich króluje Kia i Hyundai.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *