Skup aut – co warto o nim wiedzieć?

Gdy chcesz pozbyć się swoje starego samochodu, odpowiednią formą sprzedaży jest oddanie go do skupu aut. Niezależnie od stanu, rocznika, czy przebiegu przyjmą każdy pojazd, szczególnie gdy nasz samochód jest niesprawny/ To zdecydowanie lepsza opcja niż bezpośrednia sprzedaż. Co zatem warto wiedzieć o skupie aut? Przydatne informacje otrzymasz, czytając poniższy artykuł.

Stary samochód – oddaj do złomowania

Skup aut oprócz tego, że chętnie odkupuje wszystkie pojazdy w różnym stanie, oferuje również możliwość złomowania, a więc auto kasacji samochodów. Dlatego, decydując się sprzedać swój stary pojazd, możemy oddać go do skupu celem kasacji. Oszczędzamy dużą ilość czasu, a cała transakcja przebiega szybko i sprawnie.

Dużą zaletą skupu aut jest brak zbędnych formalności. Wszystkie kwestie formalno-prawne zostają załatwione przez skup. Nie musimy się zatem martwić, że coś pójdzie nie tak. Gdy zdecydujemy się na kasację pojazdu, odpowiednie zaświadczenie i pozostałe dokumenty zostaną nam przekazane, aby móc wyrejestrować samochód.

Jakie auta przyjmuje skup?

Przede wszystkim skupy aut nie zwracają praktycznie w ogóle uwagi na stan pojazdu. Samochód może być uszkodzony, poleasingowy, powypadkowy, nieruchomy, stary, używany, czy niesprawny – chętnie skup odkupi go z korzyścią dla obu stron. Dodatkowo nie zwraca się uwagi na stan techniczny, rocznik, kolor, przebieg, markę oraz model. Dlatego wiele osób błędnie myśli, twierdząc, że przez gorszy stan pojazdu, nie uda się go sprzedać skupowi.

Szybka i korzystna wycena

Przed każdą sprzedażą samochodu odbywa się wycena. Wiele skupów posiada swoje strony internetowe i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im wycenę poprzez formularz kontaktowy na swojej stronie. Ułatwia to nie tylko szybki kontakt z firmą, ale jest wygodnym i łatwym sposobem. Po wypełnieniu odpowiednimi danymi formularza skup sam odzywa się w celu przedstawianie szczegółowych informacji. Następnie zazwyczaj ustala się spotkanie, a także to, czy dany skup ma dojechać do klienta oraz odebrać pojazd.

Po uzupełnieniu wszystkich kwestii formalno-prawnych, dochodzi do transakcji i podpisania stosowanej umowy. Dużym plusem skupu aut jest fakt, że gotówkę otrzymujemy od ręki.

Skup aut w Warszawie

Dużą ilość skupów aut możemy zauważyć w Warszawie. Należy wybrać odpowiedni skup aut w Warszawie, aby móc cieszyć się łatwą, ale przede wszystkim legalną transakcją. Dodatkowo wiele z nich oferuje dojazd do klienta na terenie nie tylko miasta, ale również poza nim. Wszystko to z myślą o korzyściach dla klientów. Skupy aut nie są przede wszystkim żadnymi pośrednikami podczas sprzedaży jak w przypadku komisów. Możemy bez problemu oddać swój samochód osobowy, a niektóre skupy umożliwiają także skup dostawczych, czy nawet ciężarowych pojazdów. Nie musimy utrzymywać samochodu ani liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z prywatną sprzedażą.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *