Najlepsze żarówki H7 – Jak wybrać?

Szeroka oferta żarówek H7 stanowi nie tylko udogodnienie, ale i wyzwanie dla kierowcy. W zależności od oczekiwań możesz wybrać halogeny o podwyższonej intensywności i ilości emitowanego światła lub postawić na typ, który umożliwi jak najrzadszą ich wymianę. W artykule dzielimy oświetlenie na kategorie według każdej z tych cech, dzięki czemu szybko i łatwo znajdziesz idealną opcję dla swojego auta.

Żarówki H7 dla kierowców, którzy preferują białą barwę światła

Światło o temperaturze barwowej od 4000K ułatwia zachowanie uwagi na trasie i doskonale nadaje się dla kierowców często podróżujących nocą, gdy najbardziej narażeni są na znużenie. Tego typu halogeny nie męczą wzroku, zapewniają mocne, wyraziste oświetlenie drogi i pozwalają szybko wyłapać wszelkie nierówności na jezdni, przeszkody i znaki drogowe. Prezentujemy żarówki H7, które mogą śmiało mogą rywalizować z bielą ksenonów.

OSRAM H7 12V 55W PX26D NIGHT BREAKER® LASER

W pierwszym przypadku nie skupiamy się na ilości Kelwinów (K), a na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Night Breaker® Laser marki Osram to żarówki H7 nowej generacji, które słyną z innowacyjnej ablacji laserowej. Dzięki temu konkretne punkty na drodze mogą być doświetlone intensywniej nawet o 20% na długości 150 m przed samochodem w porównaniu ze standardowym oświetleniem halogenowym. Nic więc dziwnego, że zaskarbiły sobie opinię najbardziej wydajnych świateł tego producenta.

TUNGSRAM H7 12V 55W PX26d SPORTLIGHT EXTREME 5000K

SportLight Extreme 5000K cechuje wysoka barwa światła sięgająca 5000K, dzięki czemu wytwarzany przez nie blask przynosi skojarzenia z bielą wysokiej jakości ksenonów. Tak imponujący stopień jasności sprawia, że samochód pogrążony nawet w totalnym mroku daje prowadzić się pewnie i bezpiecznie.

PHILIPS H7 12V 55W PX26D WHITEVISION

WhiteVision marki Philips gwarantują intensywnie białe światło z efektem ksenonu – aż 40% bielsze od standardowych żarówek H7 – a dodatkowo mogą poszczycić się o 60% dłuższym zasięgiem. Temperatura barwowa 3700K (mimo, że najniższa z dotychczasowych propozycji) skutecznie rozprasza mrok, wzmacnia czujność i pozwala błyskawicznie reagować na potencjalne zagrożenia.

Najlepsze halogeny, gdy chcesz widzieć dalej niż dotychczas

Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz doskonały kontrast widzenia, poza halogenami o wysokiej temperaturze barwy światła wyrażonej w Kelwinach (K), warto zwrócić uwagę na żarówki z „plusem”. Tego rodzaju produkty mają podkręcone parametry, dzięki którym zasięg widzenia znacznie się wydłuża, a jazda staje się zdecydowanie przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Oto nasze typy na wielogodzinne przejażdżki w warunkach słabej widoczności.

TUNGSRAM H7 12V 55W PX26D MEGALIGHT ULTRA +150%

Megalight Ultra +150% znakomicie spiszą się na trasach, gdzie zła widoczność przyprawia o ciarki. Innowacyjna konstrukcja, w której bańce zamknięto żarnik i gaz ksenonowy doświetla o 150% dalszy obszar niż przyzwyczaiły nas klasyczne rozwiązania. A dzięki nowoczesnemu designowi, ten typ H7 zapewnia doskonałą prezencję samochodowych świateł.

PHILIPS H7 12V 55W PX26D X-TREMEVISION +130%

X-TremeVision +130% to kolejne już halogeny od Philipsa, które znakomicie spisują się podczas jazdy nocą – deklarowana przez producenta poprawa widoczności do 130% znacząco podnosi komfort i bezpieczeństwo, gdy złe warunki pogodowe towarzyszą podróży. Ale to niejedyny powód, dla którego je sobie szczególnie upodobaliśmy… Okres eksploatacji tych żarówek wynosi do 450 godzin, dlatego z powodzeniem mogłyby również zaistnieć w ostatniej opracowanej przez nas kategorii, gdzie pod lupę bierzemy wydajność oświetlenia halogenowego.

Światła halogenowe o najdłuższym czasie działania

Z reguły nie jeździsz po zmroku, a większość Twoich wyjazdów przebiega w obrębie miasta, gdzie ulice są dobrze oświetlone? Spokojnie możesz postawić na standardowe żarówki H7 – różnicy w jakości nie odczujesz, a zapłacisz za nie mniej niż w przypadku poprzednich propozycji. Na dodatek tego typu halogeny, jeśli tylko są dobrej jakości, rzadko się przepalają, więc nieczęsto przyjdzie Ci je wymieniać. Dlatego sięgaj po produkty sprawdzonych marek, których wartość poświadczają wymagane prawem normy.

OSRAM H7 12V 55W PX26D ULTRA LIFE®

Żarówki Ultra Life® znalazły się w naszym zestawieniu nie bez przyczyny – marka Osram udziela na te halogeny czteroletniej gwarancji. Taki okres eksploatacji świateł H7 pozostawia wszelką konkurencję nawet trzykrotnie w tyle pod względem trwałości. Jeśli zatem szukasz wydajnych świateł do jazdy dziennej, właśnie odkryłeś typ idealny.

Jak widzisz, dobór odpowiednich świateł dla swoich potrzeb wcale nie jest skomplikowany – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Na nocar.pl żarówki spełniające niezbędne atesty oraz pozostałe akcesoria, części i kosmetyki, dzięki którym utrzymasz samochód w doskonałym stanie.

Źródło zdjęć: nocar.pl, pixabay.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *