Jaki lokalizator GPS wybrać? Podpowiadamy!

Lokalizator GPS to świetne urządzenie, które sprawdza się w kontrolowaniu floty samochodów lub auta prywatnego, ale też m.in. zwierząt czy dzieci i osób starszych. Żeby urządzenie spełniało jednak swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrane! Sprawdź na jakie urządzenia powinieneś postawić!

Lokalizacja GPS to bardzo skuteczna forma ochrony mienia, ale też duża dbałość o bliskich. Pamiętaj, że lokalizator GPS nie zawsze może być jednak uniwersalny. Niektóre urządzenia bardziej pasują do działania w samochodzie, inne nadają się do założenia psu.

Lokalizator GPS do samochodu – co powinien mieć?

Najczęściej lokalizator sprawdza się w samochodach. Możesz używać tego urządzenia zarówno do śledzenia współpracownika czy małżonka, ale też gdy posiadasz flotę aut dla przedstawicieli handlowych, masz warsztat i dajesz samochód zastępczy w razie naprawy czy prowadzisz wypożyczalnię (krótko, albo długoterminową).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokalizatora GPS? Bardzo ważne, żeby lokalizator odpowiednio ukryć. Oczywiście, najprawdopodobniej zarówno wypożyczający samochód, jak i np. twoi przedstawiciele handlowi mogą zdawać sobie sprawę z faktu zainstalowanego urządzenia, ale nie muszą wiedzieć dokładnie gdzie ono jest. Małe rozmiary i nierzucający się w oczy wygląd to duża zaleta takiego produktu.

W przypadku lokalizacji GPS kluczowa jest również precyzja. Jeżeli auto zostanie skradzione lub kierowcy coś się stanie, musisz wiedzieć z możliwie najdokładniejszymi szczegółami gdzie się znajduje. Najlepsze lokalizatory pozwalają na podawanie miejsca danego pojazdu z dokładnością do 5, a nawet dwóch metrów. Poza tym ważny jest jeszcze sposób montażu (np. na magnes) i sposób jego obsługi. Świetnym rozwiązaniem są specjalne platformy, które obsługuje się z poziomu smartfona, prosta obsługa i funkcjonowanie dzięki kartom SIM.

Na który sprzęt postawić?

Który z lokalizatorów może spełniać powyższe kryteria? Świetnym rozwiązaniem będzie GPS GL300W. Ten lokalizator GPS umożliwia namierzanie pojazdów z dokładnością do dwóch metrów. Jednocześnie, przy wysyłaniu raportu co minutę, pozwala na 10 dni pracy! Dodatkowo urządzenie można umieścić w specjalnym pojemniku które zapewnia wysoką odporność na warunki atmosferyczne oraz umożliwia bardzo łatwy montaż do powierzchni metalowych (bardzo silne magnesy neodymowe). Małe rozmiary sprawią, że bardzo szybko go ukryjesz!

[Lokalizator GPS GL300W pozwoli ci na bardzo dokładną i długą pracę. To sprzęt dla profesjonalistów! (fot. Materiały własne)]

Jeżeli potrzebujesz natomiast lokalizatora, który będzie pracował również bardzo dokładnie, ale w zamian za niektóre funkcje wolisz postawić na niższą cenę, to idealnym urządzeniem dla ciebie będzie GPS LM01. Jego dokładny moduł zlokalizuje pojazd z dokładnością do pięciu metrów.

Raporty wysyła ekstremalnie często (nawet co 20 sekund), a nawet taka eksploatacja pozwala na – uwaga – 14 dni pracy. Lokalizator GPS LM01 będzie więc również świetnym rozwiązaniem przy zadaniach, gdzie nie ma możliwości podłączenia go do stałego źródła zasilania. Urządzenie to również działa na bazie karty SIM i umożliwia bardzo łatwą obsługę (jeżeli chcesz zobaczyć lokalizację auta, to wystarczy, że zalogujesz się na serwer z mapami).

[Nawet 14 dni ciągłej pracy umożliwia lokalizator GPS LM01! To świetna opcja dla wielu przedsiębiorców! (fot. Materiały własne)]

A jaki dla ludzi i zwierząt?

Jeżeli chodzi natomiast o lokalizowanie zwierząt czy ludzi, to warto postawić na mało rzucające się w oczy urządzenie. To gwarantuje komfort sprawdzanej osobie (dziecku lub osobie starszej), albo zwierzęciu. Takie urządzenie powinno być więc wbudowane np. w zegarek (są wersje lokalizatorów GPS w postaci nowoczesnych smartwatchy), lub (w przypadku zwierząt) najlepiej nadaje się standardowa obroża z lokalizacją.

W takim przypadku również bardzo ważna jest dokładność, ale też częstotliwość wysyłanych raportów (uciekający pies może błyskawicznie zmieniać lokalizację) i ciągła praca na baterii. Jeżeli podarujemy lokalizator GPS dziecku, to nie będziemy go wołać w celu naładowania takiego urządzenia, prawda?

[Lokalizator w postaci smartwatcha jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz mieć kontrolę nad tym, gdzie jest twoje dziecko (fot. Materiały własne)]

Pamiętaj, że przed zakupem lokalizatora powinieneś określić swoje potrzeby. Grunt to zakup takiego urządzenia, które spełni wszystkie twoje oczekiwania, ale przy okazji będzie proste w obsłudze i dostępne w rozsądnej dla ciebie cenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *