Jak działa wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów to wygodna forma finansowania auta. Takie rozwiązanie może być korzystną alternatywą dla zakupu nowego samochodu w ramach kredytu czy leasingu. Podstawową różnicą między leasingiem jest fakt, że w stałych ratach nie spłacasz wartości samochodu, a jedynie ponosisz koszt na okres jego użytkowania. Dlatego na taką formę finansowania najczęściej decydują się przedsiębiorcy, ale również i klienci indywidualni. Jak zatem działa wynajem długoterminowy? Dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Dla kogo wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów przeznaczony jest dla firm, które okresowo wymieniają flotę oraz klientów indywidualnych, którzy potrzebują auta na dłuższy czas. Wynajem długoterminowy umożliwia korzystanie z pojazdu z dużo mniejszym udziałem kosztów własnych. Taka forma finansowania pozwala dysponować swoim samochodem, a następnie o ile umożliwia nam to wypożyczalnia – nawet go odkupić. Warto jednak zastanowić się jak wygląda kwestia związana z limitem kilometrów, ponieważ niekiedy jest on z góry ustalony lub ustala się go indywidualnie podczas podpisania umowy wynajmu długoterminowego. Z pewnością wynajem na dłuższy okres jest idealny dla osób, które cenią sobie komfort, stałe raty za korzystanie z samochodu oraz zależy im na komforcie pod względem serwisowania pojazdu i ubezpieczenia.

Wynajem długoterminowy – najważniejsze cechy

Decydując się na wynajem długoterminowy, musimy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi cechami, które oferuje nam dana wypożyczalnia. Należą do nich m.in.:

  • umowa trwa zazwyczaj od 2 do 5 lat,
  • płacisz stałą ratę za użytkowanie auta, a nie wykupujesz całej jego wartości,
  • limit kilometrów ustala się indywidualnie z wypożyczalnią lub ustalony zostaje on z góry na cały rok,
  • nie musisz martwić się serwisowaniem pojazdu,
  • masz pełne ubezpieczenie samochodu,
  • brak ryzyka związanego z utratą wartości auta w czasie,
  • możliwość wykupienia samochodu po zakończeniu umowy,
  • masz do dyspozycji bogatą flotę różnych samochodów – od pojazdów miejskich do typowo sportowych, luksusowych oraz SUV-ów.

Czy wynajem długoterminowy auta się opłaca?

Długoterminowy wynajem w porównaniu do leasingu nie wymaga wnoszenia wkładu własnego. Nie musisz również wykupywać po zakończonej umowie pojazdu – możesz bez problemu oddać samochód i wymienić na nowy model lub zakończyć współpracę z wypożyczalnią.

Leasing charakteryzuje się wyższymi kosztami użytkowania niż wynajem długoterminowy, ale jego zaletą jest fakt, że cechuje się niską ceną wykupu auta. Po wygaśnięciu umowy leasingu mamy prawo nie wykupywać samochodu, ale staje się to dla nas niezwykle nieopłacalne. Wynajem to zatem korzystna forma finansowania oraz możliwość korzystania z wybranego przez siebie samochodu dowolnie – nie musimy również niczym się martwić podczas okresu wypożyczenia.

Szukasz odpowiedniej wypożyczalni, która spełni Twoje oczekiwania związane z wypożyczeniem pojazdu na dłuższy okres? Wybierz wynajem długoterminowy BMW, gdzie zyskasz nie tylko korzystne warunki wypożyczenia, ale również masz do dyspozycji luksusowe oraz sportowe auta, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *