Ile za ubezpieczenie OC i AC Škody?

Škoda to jedna z najpopularniejszych marek kupowanych w Polsce. Wg rankingu przygotowanego przez Auto Świat Škoda Fabia wypracowała sobie na przestrzeni lat 1998-2018 miano najpopularniejszego samochodu w Polsce. Ty również jesteś miłośnikiem Škody? Zobacz, ile zapłacisz za OC najpopularniejszych modeli.

Na początek garść statystyk

Polacy chętnie kupują Škody. Wg wspomnianego wyżej raportu w latach 1998-2018 sprzedano ponad 300 tys. sztuk Škody Fabii i prawie 270 tys. sztuk Škody Octavii. Wg Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2018 roku Škoda była najczęściej rejestrowanym autem w Polsce (prawie 70 tys. sztuk, co daje 13% wszystkich zarejestrowanych aut w Polsce).

Szczegółowe statystyki dot. pojazdów marki Škoda znajdziesz w poradniku https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-skoda/.

Za co Polacy lubią Škodę?

O Škodach mówi się, że to pojazdy stosunkowo tanie, a jakościowo nie odstające od innych popularnych marek. Aby sprawdzić faktyczne opinie o Škodach, odwiedziliśmy kilka stron, na których kierowcy dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych marek i modeli, w tym wypadku – Škody. Oto wybrane opinie na temat czeskiej marki samochodów:

 

  • Porównując z innymi modelami, jakość Škody jest najwyższa za stosunkowo niewielkie pieniądze. Są to też auta bezpieczne. Generalne zalety – wygoda dla 4-osobowej rodziny, małe spalanie, duży bagażnik. Lubię swoją Škodę.
  • To dobre auto rodzinne z idealnym stosunkiem jakości do ceny.
  • Auto bajka: świetny wygląd, wygodnie się prowadzi, dobre wyposażenie, duży bagażnik, super funkcjonalne. Nie ma się do czego przyczepić.
  • Prosty w budowie, łatwy w naprawie, tani.

Podsumowując, wg kierowców Škody to auta dobre i tanie. Ale ich niska cena to nie tylko koszt zakupu samochodu, niskie koszty eksploatacji czy tani serwis, ale także – niedroga polisa OC. No właśnie, ile zapłacisz za ubezpieczenie swojej Škody? Sprawdzamy to w porównywarce ubezpieczeń online mubi.pl.

OC Škody – ile zapłacisz?

Generalnie ubezpieczyciele oceniają Škody jako samochody bezpieczne, co przekłada się na niskie koszty polis OC. Prawdopodobnie towarzystwa ubezpieczeniowe podzielają poglądy kierowców, kojarząc Škody z rodzinnym, a więc niebrawurowym stylem życia. Na niskie ceny polis wpływa też fakt, że Škody to samochody o niewielkich pojemnościach silników, co sprawia, że trudniej się nimi rozpędzić, a tym samym trudniej o wypadek z ich udziałem.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie Škody? Wg porównywarki ubezpieczeń online mubi.pl ubezpieczenie Škody wyniosło we wrześniu 2019 roku średnio 681 zł. To dobra stawka, biorąc pod uwagę, że średnia cena ubezpieczenia w Polsce wynosi 779 zł.

Najtańsze OC dla Škody

Za który model Škody zapłacisz najniższe OC? Okazuje się, że liderem w rankingu najtańszych OC dla Škody jest Fabia. 32-letni kierowca za swoją Škodę Fabię (poj. silnika: 999 cm³) zapłaci około 330 zł. 335 zł to koszt polisy OC dla Škody Octavii (poj. silnika: 1197 cm³), a 350 zł – Škody Rapid.

Zwróć uwagę, że im większa pojemność silnika auta, tym wyższa polisa. Wg wyliczeń mubi.pl kierowca, który jeździ Škodą Superb z silnikiem 1968 cm³, za jej OC zapłaci już prawie 400 zł.

Pamiętaj, że powyższe kwoty to kwoty wyliczone albo na podstawie średnich, albo na podstawie modelowych profili kierowców. Za OC swojej Škody możesz zapłacić znacznie mniej lub znacznie więcej niż w przykładach powyżej, na przykład w zależności od tego:

  • jaka jest jej pojemność silnika,
  • gdzie mieszkasz (duże miasto/małe miasto/wieś),
  • ile masz lat i jak długie masz doświadczenie za kółkiem,
  • czy w ostatnich latach spowodowałeś jakieś szkody z tytułu OC lub AC,
  • czy masz rodzinę (żona/mąż, dzieci) etc.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wyniesie dokładny koszt polisy OC dla Twojej Škody, swoje ubezpieczenie komunikacyjne obliczysz na mubi.pl.

Ile za AC dla Škody?

Na to pytanie również nie ma jednej odpowiedzi. Na koszt pakietu OC i AC wpływają nie tylko wymienione wyżej czynniki, ale także np. wiek auta, miejsce jego garażowania czy zamontowane w samochodzie rodzaje zabezpieczeń antywłamaniowych.

Jeśli natomiast należysz do grona kierowców przekonanych o tym, że AC to ubezpieczenie zbyt drogie, być może teraz zmienisz zdanie. Otóż we wrześniu 2019 roku 62-letniemu właścicielowi Škody Fabii (poj. silnika: 1198 cm³) udało się znaleźć rekordowo tani pakiet OC i AC dla swojego auta – taki pakiet kosztował go tylko 620 zł. Zauważ, że większość kierowców więcej płaci za samo OC swoich samochodów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *