Czy warto kupować samochody używane od dealera?

Rocznie na polskich drogach pojawia się ponad milion zarejestrowanych pojazdów. Większość z nich są to auta z drugiej ręki, jak toyota. Samochody używane są tańsze a ich sprawność nie odbiega zbytnio od pojazdów z salonu. Jedną z możliwości zakupu jest kontakt przez dealera. Co daje takie pośrednictwo?

Wiele możliwości

Kupowanie używanego samochodu to opcja, na jaką najczęściej decydujemy się przy kolejnym pojeździe dla rodziny. Jeśli już mamy nowe auto, zwykle drugi egzemplarz nie jest już całkowicie nowy. Polscy kierowcy nie dysponują jeszcze takimi środkami, jak mieszkańcy krajów zachodnich, dla których dwa nowe samochody nie stanowią nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Częstym wyborem jest marka toyota. Samochody używane tego producenta mają opinię niezawodnych, dlatego oferty kupna szybko stają się nieaktualne. Kupując nowe auto, kierujemy się do dealera. Przy pojazdach używanych najpierw rozważamy różne warianty jak komisy samochodowe, ogłoszenie w mediach i Internecie czy też giełda. Jedną z opcji wartych rozpatrzenia jest pośrednictwo dealera.

Zamiast „kota w worku”

Anonimowy posiadacz samochody, który zdecydował się sprzedać swój pojazd, zwykle zachwala go bez opowiadania o ewentualnych niedostatkach. Klient nie ma możliwości szybkiego zweryfikowania tych informacji. Kupując auto bez pośrednictwa dealera, można nabyć przysłowiowego „kota w worku”, którego możliwości ujawnią się dopiero podczas użytkowania. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy to u dealera zostanie zakupiona wymarzona toyota. Samochody używane to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji. Dealer nie odkupi pojazdu w złym stanie technicznym, który będzie wymagał wielu kosztownych napraw. Nie zainwestuje również w samochód o niepewnej przeszłości. Niektórzy dealerzy sprzedają tylko te używane auta, które zostały kiedyś kupione w polskich sieciach dealerskich.

Auto z historią

Toyota, samochody używane to jedna z popularniejszych fraz, jakie wpisują do wyszukiwarek osoby, zainteresowane autem. Niestety, wyniki, jakie się pokazują, obejmują również auta skradzione oraz sprowadzana z zagranicy. Są sprzedawane jako używane, a nowy właściciel nie ma świadomości, że auto jest po wypadku. Takiego dylematu nie ma klient, korzystający z pośrednictwa dealera. Pewność co do przeszłości pojazdu jest absolutna. Tutaj nie ma aut, sprowadzonych z zagranicy, często z podrasowanym licznikiem. Ich miejsce często zajmują tak zwane auta demonstracyjne oraz pojazdy, które klient zostawia po to, aby w ramach programu lojalnościowego kupić nowy model. Pojazdy tego typu a także auta, które klienci salonu „zostawiają”, decydując się na zakup nowego auta.

Na co jeszcze może liczyć klient, który decyduje się na używane auto od dealera? Jego pojazd przechodzi szczegółowy przegląd w autoryzowanej stacji obsługi, działającej przy salonie. Wszystkie podzespoły są kontrolowane, więc nie ma mowy o niemiłej niespodziance podczas eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *